info@autogas.al

Beje makinen me gaz dhe uli shpenzimet

Me eksperiencen tone mbi 20 vite ne treg kemi perfituar siguri dhe besueshmeri ne rruge.

Ne bashke me partneret tane kemi montuar me shume se 100.000 mije impjante gazi, me makina nga me te vjetrat tek me modernet.

Ne ju ofrojme garanci deri ne 5 vite , e cila njihet dhe sherbehet ne te gjitha pikat e AUTORIZUARA nga kompania ne te gjithe boten. Siguri dhe profesionalizem. Distributor ne Shqiperi, Kosove , Maqedoni dhe Rajon.

Eltoni dhe Redi Autogas, ne e dime se cfare bejme.

Automjeti juaj eshte me motorr benzine, ju harxhon shume, ju pelqen makina por nuk e mbani dot, karburanti eshte shume I shtrenjte., ka nje zgjidhje per ju, bejm te mundur montimin e impiantit te gazit per te gjitha tipat e makinave. I pari dhe I vetmi ne shqiperi qe ben te mundur vendosjen e impianteve te gazit te automjeteve me nafte ,Perfshir autobuzin dhe kamionet.
Impianti dedikuar per makinat me motorr nafte ul konsumin nga 20-40% shton fuqine e motorrit me 30% e preferuar ne te gjithe Europen per makinat transportuese te mallrave. Elton Redi autogas ju ofron:
Siguri
Shpejtesi
Garanci
1-CILESI, 2-SIGURI 3- PROFESIONALIZEM

Aparatet e gazit janë 100% të sigurta, të provuara në situata ekstreme, si përmbysja dhe përplasja e makinës, marrja flakë e makinës, goditja e qëllimshme, etj.
Bombulat e gazit janë të pajisura me sistem sigurie, të tilla që në rast goditje, nxehtësie apo shkëputje, ato caktivizohen dhe izolohen.

Pse ta kthej makinën me gaz?
Përgjysmon menjëherë koston e karburantit. Kursim i garantuar që në rimbushjen e parë. Cmimi i gazit është në mënyrë të konsiderueshme më i ulët se cmimi i benzinës, deri ne masën 50%.
Ju pelqen makina por nuk e mbani dot, karburanti eshte shume I shtrenjte, ka nje zgjidhje per ju,
ELTON REDI AUTOGAS ALBANIA ofron mirembajtje, garanci, seriozitet, dhe mbi te gjitha experience.
Mos hezitoni qe te ndryshoni dicka ne makinen qe eshte me leverdi 3 here me mire.

ELTON REDI AUTOGAS ALBANIA gjithmone ne sherbimin tuaj.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *